Spoznali sme 4 kvalifikantky, ktoré sa prebojovali do main draw

Na antukovom stotisícovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2017 v Trnave sa v pondelok uzavrela kvalifikácia dvojhry. Do hlavnej súťaže postúpili Češka Kilnarová, Američanka Melicharová, Ruska Kamenskaya a Nemka Lottnerová. Začala sa už hrať aj hlavná súťaž dvojhry, v ktorej bolo i česko-slovenské derby Markéta Vondroušová – Tereza Mihalíková. Zvíťazila v ňom Češka hladko 6:0, 6:1.

Monika Kilnarová postúpila do main draw cez Slovenku Lauru Svatíkovú, ktorú zdolala 6:2, 7:6. „Moja hra dnes nebola dobrá. Som však rada, že som to zvládla. Súperka hrala veľa čopov a kraťasov. To mi robilo problémy, bola som prekvapená, pretože som ju nepoznala. Mala aj veľmi veľa šťastia, padali jej „prasiatka“ za sieť skoro v každom geme. Je mi jedno, koho dostanem v prvom kole, každý ďalší zápas bude určite ťažký,“ povedala Kilnarová po dueli.

Na centri sa začal pondelňajší program zápasom medzi Američankou českého pôvodu Melicharovou a Slovenkou Hončovou. Melicharová zvíťazila 6:4, 1:6, 6:4. „Prvý set bol veľkým bojom. Obe sme hrali veľmi dobre, rýchlo. Zdalo sa mi, že som bola viac agresívna ako ona. V druhom sete sa chytila, hrala dobre, diktovala tempo. V treťom sete som hneď dala prvý gem, potom som ju brejkla. Bol to boj. Bolo to tesné, ale v závere som vedela, že musím byť agresívna a išla som si po to. Som rada, že to vyšlo.“

Melicharová hrá častejšie debla, je 66. hráčkou v rebríčku WTA, v singli je až 729. „Pre mňa je prioritou štvorhra, dvojhru hrám skôr pre radosť.  Veľmi rada by som sa vytiahla aj vo dvojhre. Povedala som si, že keď budem mať šancu si niekde zahrať debla, urobím pre to maximum. Nehrajem zle ani singla, snažím si to užívať,“ vysvetlila Melicharová, ktorej rodičia sú z Brna. „V roku 1987 utiekli do Nemecka, v 1989 dostali azyl v USA, teraz žijú na Floride. Mamka nemala zdravotné positenie, takže som sa narodila v Česku v roku 1993, keď tam prišla iba na krátky čas,“ dodala zaujímavosť.

Vondroušová s hladkým postupom

Nečakane rýchly a hladký priebeh mal duel medzi Markétou Vondroušovou a Terezou Mihalíkovou. Češka vyhrala iba za 54 minút 6:0, 6:1. „Myslela som si, že to bude ťažký zápas, pretože hrala dobre ako juniorka, vyhrala grandslamový Australian Open. V závere sa súperka zlepšila, ale som rada, že som to úspešne dohrala. Je to ťažký turnaj, sústredím sa na každý zápas a uvidím, ako to tu pôjde,“ uviedla česká tenistka.

Finále kvalifikácie:

Monika KILNAROVA (CZE) - Laura SVATIKOVA (SVK) 6-2 7-6

Nicole MELICHAR (USA) – Michaela HONČOVÁ (SVK) 6-4 1-6 6-4

Viktoria KAMENSKAYA (RUS) – Nicoleta DASCALU (ROU) 1-6 6-4 6-4

Antonia LOTTNER (GER) – Pia KONIG (AUT) 6-1 6-3

EMPIRE Slovak Open 2017: Q Final, interview, Monika KILNAROVA (CZE) - Laura SVATIKOVA (SVK) 6-2 7-6

EMPIRE Slovak Open 2017: Q Final, interview, Nicole MELICHAR (USA) – HONČOVÁ (SVK) 6-4 1-6 6-4

EMPIRE Slovak Open 2017: 1R, Marketa VONDROUSOVA (CZE) - Tereza MIHALIKOVA (SVK) 6-0 6-1

EMPIRE Slovak Open 2017: 1R, Anastasia POTAPOVA (RUS) - Olga GOVORTSOVA (BLR) 2-6 6-3 6-4

EMPIRE Slovak Open 2017 1R, Heather WATSON (GBR) - Viktoriya TOMOVA (BUL) 6-1 6-3

Photos by: 
screenshot