Juhászová prekvapila, postúpila do hlavnej súťaže

Členka TC EMPIRE Trnava a EMPIRE Tennis Academy Vivien Juhászová zvládla na EMPIRE Slovak Open 2018 aj tretiu prekážku a postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na najväčšom antukovom ženskom turnaji na Slovensku.

Juhászová (459. v rebríčku WTA) vyhrala vo finále kvalifikácie nad štvrtou nasadenou Američankou a 202. hráčkou rebríčka WTA Claire Liuovou 6:2, 7:5.  „Dnes sa mi hralo veľmi dobre. Prišlo aj veľa ľudí do hľadiska, čo som na kvalifikácii nečakala. Povzbudzovali ma a určite mi to pomohlo.  V prvom sete to išlo až prekvapujúco ľahko. Hrala som na ňu to, čo jej nesedelo - rýchle lopty. Ona bola presná, celkom dobre sa pohybovala. No myslím si, že keď som vedela hrať svoju hru, teda že som útočila, nemala veľmi čo hrať,“ zhodnotila duel Vivien Juhászová.

Zverenkyňa trénera Martina Durdíka si chcela pôvodne pozrieť súperkin včerajší duel 2. kola kvalifikácie, ale napokon z toho upustila. „Zápas som si nakoniec nepozrela, bola som unavená. Ale taktické rady som dostala od pána trénera Vladimíra Pláteníka. Vedela som, čo má súperka horšie a čo by som na ňu mala hrať.“

Juhászová bude hrať v úvodnom kole hlavnej súťaže, v ktorom doplnila ďalšie Slovenky Schmiedlovú, Kužmovú, Šramkovú, Mihalíkovú a Starú, proti Švajčiarke Viktoriji Golubicovej. „Je mi jedno proti komu nastúpim, s každým sa dá hrať dobrý zápas. Tento postup som určite nečakala. Keby mi to niekto povedal predtým, určite mu to neuverím. Vynechala som pred turnajom 4 dni, netrénovala som. Ale možno to bolo o tom, že som na seba nevyvíjala tlak a hrala som uvoľnene,“ dodala.

Druhou Slovenkou, ktorá hrala v pondelok, bola Tereza Mihalíková, podľahla v dvoch setoch Japonke Kurumi Naraovej.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk