Juríková prekvapila a postúpila, v stredu bude hrať aj Čepelová

Na antukovom ženskom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 sa udialo veľké prekvapenie na úkor favoritky, keď v prvom kole vyhrala 621. hráčka rebríčka WTA Lenka Juríková nad Američankou Louisou Chiricovou 3:6, 6:2, 6:2. Členka domáceho klubu Juríková bude teda hrať aj v stredu 11. mája v druhom kole proti Češke Kristýne Plíškovej. Do bojov zasiahne i slovenská fedcupová reprezentantka Jana Čepelová.

Juríkovej súperka bola v utorňajšom súboji vysoko favorizovaná, veď Chiricová hrala len minulý týždeň v semifinále turnaja WTA v Madride, tam ju zdolala až Cibulková. V pondelok poskočila Američanka na 76. miesto v rebríčku WTA. Juríková si však z toho nerobila ťažkú hlavu. „Pred zápasom som si verila, išla som do toho s tým, že nemám čo stratiť. Je to veľmi dobrá hráčka. Chcela som si dobre zahrať, bojovala som stále ďalej. Som veľmi rada, že som vyhrala. Videla som, že mala trochu problémy s bekhendom, viac som sa snažila tlačiť do bekhendu. Vychádzal mi aj prvý servis, čo bolo veľmi dôležité,“ hovorila Juríková, ktorá nedostala rady od Cibulkovej. „Pozerala som si s trénerom a priateľom Michalom Milkom na Youtube nejaké veci, čo sa týka taktiky. Trochu som to využila.“

V druhom kole vyzve Juríková 24-ročnú  Češku Kristýnu Plíškovú, nasadenú päťku, pôjde o ich prvý vzájomný zápas. Bude sa hrať na centrálnom kurte ako druhý v poradí. Hneď po tomto stretnutí bude na programe zápas prvého kola medzi Janou Čepelovou s Andreeou Mituovou.

Rybáriková odstúpila za stavu 2:4

Nasadená turnajová jednotka Magdaléna Rybáriková nedohrala duel prvého kola s krajankou Viktóriou Kužmovou. Za stavu 2:4 skrečovala zápas pre zranenie kolena, ktoré je nedovolilo pokračovať. Kužmová si tak zmeria sily v druhom kole s víťazkou duelu Markéta Vondroušová – Anna Tatašviliová.

EMPIRE Slovak Open 2016: 1R, interview, Lenka Jurikova (SVK) - Chirico USA 3-6, 6-2, 6-2

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk