Juríková so šancou na hlavnú súťaž, Hončová nie

K piatim Slovenkám v 32- člennom poli (Rybáriková, Čepelová, Kužmová, Mihalíková, Šramková) sa ešte môže pridať aj Lenka Juríková, ktorá však musí v pondelok zdolať Holanďanku a prvú nasadenú v kvalifikácii Arantxu Rusovú.

Juríková, ktorá má trénerské zázemie v bratislavskej Akadémii LOVE 4 TENNIS, si pondeľňajší súboj vydobyla v nedeľu po triumfe 3:6, 6:1, 6:1 nad krajankou Sandrou Jamrichovou. „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, lebo som hrala proti svojej parťáčke z extraligy. Vždy je to nervóznejšie, keď sa poznáme a sme kamarátky. Sandra dnes ukázala veľmi dobrý výkon, v prvom sete nerobila vôbec žiadne chyby, do všetkého sa tlačila. Mala som problémy aj sama so sebou. V druhom sete som sa rozohrala, prestala som robiť toľko chýb. Snažila som sa hrať aktívnejšie. V treťom sete som už chcela veľmi vyhrať, bojovala som,“ hovorila Juríková, ktorá sa musela nechať ošetriť. „Keď som došmykovala jednu loptu pri forhende v prvom sete, trochu sa mi natiahlo trieslo. Pichlo ma, dala som si to ošetriť a zafixovať,“ vysvetlila členka TC EMPIRE Trnava.
S Rusovou, jej ďalšou súperkou vo finále kvalifikácie (v pondelok 9. mája na centri od 12:00), sa pozná dobre, aj keď na okruhu ITF hrali proti sebe iba raz. Ich jediný zápas, ktorý Slovenka prehrala, sa datuje do roku 2009, konal sa v Záhrebe na 50-tisícke. „Je to nepríjemná ľaváčka. Bude to ťažké. Niečo sa mi marí, že sme spolu už hrali. Bol tam so mnou otec, ale zápas si presne nepamätám.“
Ďalšia Slovenka sa z 2. kola kvalifikácie ďalej neprebojovala. Michaela Hončová podľahla iba 16-ročnej talentovanej juniorke z Česka Markéte Vondroušovej za 58 minút 2:6, 1:6.
 

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk