V Trnave sú v semifinále Šramková aj Siniaková

V semifinále dvojhry na ženskom antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016 bude Slovenka Rebecca Šramková, ktorá nastúpi v sobotu od 11:00 proti Lotyške Sevastovovej. Ďalšou semifinalistkou je Češka Kateřina Siniaková, ktorá vyzve v ďalšom dueli na dvorcoch klubu TC EMPIRE Kazašku Diyasovú.

Šramková zdolala v poradí treťom piatkovom zápase na centrálnom dvorci krajanku Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4 za 68 minút. Kužmová mala v nohách ťažký trojsetový zápas, ktorý dohrala v piatok poobede. „S dnešným výkonom nie som veľmi spokojná, hneď v druhom geme som si natiahla trieslo. Bez toho by to vyzeralo inak. Mohla som v podstate spraviť dva kroky. Keby som sa lepšie postavila k loptám, hra by bola presnejšia,“ zhodnotila svoj výkon Šramková, ktorú postup do semifinále veľmi potešil.
„Nešla som sem so skvelou formou, očakávala som skôr jedno, dve kolá. Celkom mi prial aj žreb. Som rada, že som postúpila do semifinále,“ pokračovala Slovenka, ktorú čaká v boji o finále Lotyška Sevastovová. „Videla som iba pár gemov z jej predošlého zápasu štvrťfinále, ktorý som si bola pozrieť pre mojím. Pozrieme si jej jedno, dve videá, potom si pripravíme taktiku. Idem si zaľadovať nohu, oddýchnuť si. Bude to namáhavé, ešte ma teraz čaká štvorhra, po ktorej pôjdem čím skôr spať,“ uzavrela hosťujúca členka domáceho klubu.

Kužmová zvládla ľavácky servis Vondroušovej

Kužmová vyhrala na centrálnom kurte v prvom zápase dňa nad Markétou Vondroušovou 4:6, 6:3, 7:6(3) a odvrátila dva mečbaly. „Rozhodli úplné maličkosti. Ku koncu zápasu to bolo skôr o servise. Snažili sme sa hrať prudko, boli veľmi krátke výmeny. Podávala som dobre, povedala som si, že keď trafím prvé podanie, nemám čo stratiť. A musím do toho ísť,“ hovorila o víťaznom dueli Slovenka.
Vondroušová nemala ďaleko od postupu, v závere nevyužila dokonca dva mečbaly. „Maki má úplne super ľavácky servis, dosť ťažko sa mi to returnuje. Hrá veľmi dobre uhly, čo mne nevyhovuje. Preto som s ňou nemala veľmi dobrú bilanciu. Aj teraz mám iba 2:4,“ spomenula Kužmová.

Mihalíková do deblového finále

Domáca  Tereza Mihalíková a Ruska Anna Kalinská zvíťazili za 61 minút 6:4, 6:2 nad druhými nasadenými Češkami Lenkou Kunčíkovou a Karolínou Stuchlou v piatkovom dueli semifinále štvorhry. Mihalíková a Kalinská v januári spoločne získali deblový titul medzi juniorkami na Australian Open.

Siniaková postúpila cez Plíškovú

Vo štvrťfinále sa hralo aj jedno české derby, keď proti sebe nastúpili Kateřina Siniaková a piata nasadená Kristýna Plíšková. Prvá menovaná vyhrala  tesne 6:1, 5:7, 7:6(3). „Bolo to ťažké, Kristýna veľmi dobre podáva. Ja som sa snažila dať čo najviac lôpt do kurtu. Dôležité bolo i to, ako som podávala ja, pretože z druhého servisu sa hrá horšie ako z druhého. Súboje krajaniek bývajú vždy ťažké, pretože sme trochu konkurentky. V tenise to tak býva, je  to individuálny šport. Stáva sa to,“ povedala po zápase Siniaková.
Štvrťfinále Češiek sa malo hrať pôvodne už vo štvrtok, ale dážď bol proti. „My sme zažiadali, aby sme hrali už o deň skôr, lebo v Trnave sa štvrťfinále hráva v piatok. Dostali sme, čo sme chceli, ale pre daždivé počasie to presunulo na dnes,“ vysvetlila Siniaková, ktorá voľný štvrtok trávila v posilňovni. „Bola som takmer len vo fitku.. Ale je to ťažké, pretože len čakáte na posuny ostatných zápasov. Potom sa časť programu zrušila, to bolo pre mňa úľava, že už nemusím byť v pozore. Musela som sa udržiavať v kondícii,“ dodala semifinalistka stotisícového podujatia.

EMPIRE Slovak Open 2016 QF, interview, Katerina Siniakova Kristyna Pliskova 61, 57, 763

EMPIRE Slovak Open 2016: QF, interview, Rebecca Sramkova (SVK) - Kuzmova (SVK) 6-3, 6-4

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk