Kužmová v semifinále, v sobotu hrá po 12:00 proti Alexandrovovej

Slovensko bude mať zástupkyňu v semifinále dvojhry na najväčšom antukovom turnaji u nás. Medzi najlepšiu štvoricu EMPIRE Slovak Open 2018 v Trnave postúpila Viktória Kužmová, ktorá najprv vyhrala nad Američankou Madison Brengleovou 6:4, 7:6(1) a potom aj nad Švédkou Johannou Larssonovu 6:0, 7:6(4). V semifinále si zmeria sily s Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou a druhú semifinálovú dvojicu obstarajú Paraguajčanka Cepedeová-Roygová a víťazka štvrťfinálového súboja medzi Ruskou Blinkovovou a Ukrajinkou Kalininovou (tie odohrajú od 12:00 už len tajbrejk 3. setu, keďže v piatok večer ich duel prerušil dážď).

Kužmová zvládla najprv náročný duel proti Američanke. V jeho závere nevyužila 3 mečbaly, ale nakoniec súperke neumožnila vrátiť sa do stretnutia. „Bol to určite ťažký zápas, hlavne tá koncovka. Najmä bolo dôležité udržať sa, lebo som mala tri mečbaly v druhom sete za stavu 6:5, ktoré som nevyužila. Bolo náročné sa vrátiť späť do zápasu a sústrediť sa na tajbrejk. Ale som rada, že som to zvládla. V tajbrejku som zahrala dobre, dobre som podávala. Dala som víťazné údery. Potom to už išlo,“ zhodnotila Slovenka svoje vystúpenie.

„Súperka skoro nič nekazila, bolo veľmi ťažké uhrať si bod. Nerobila žiadne chyby, hrala dobre. Bolo náročné aj servovať, ale myslím si, že sme obe dobre returnovali. Gemy pri svojom podaní sme strácali aj preto,“ vysvetlila hráčka, ktorá sa hneď musí pripraviť na duel štvrťfinále proti Švédke Larssonovej. „Máme všetky rovnaké podmienky, musím sa pripraviť čo najlepšie a dať do toho čo najviac. Larssonovú poznám iba z videnia,“ dodala.

Kužmová vyradila aj turnajovú jednotku

Kužmová sa nezľakla ani ďalšej súperky vo štvrťfinále, prvej nasadenej Švédky Johanny Larssonovej. Zdolala ju 6:0, 7:6(4). „Som rada, lebo som hrala dnes veľmi dobre v jednom aj druhom zápase. V druhom možno aj lepšie. Bolo ťažké prichystať sa hneď na ten ďalší duel. Často sa nestáva, aby sa hrali dva za jeden deň, ale bohužiaľ bolo predtým také počasie. Začala som dobre, súperka sa v prvom sete vôbec nechytala. V druhom sete rozhodli maličkosti, hlavne na konci,“ povedala Kužmová, ktorá získala prvý set za rýchlych 19 minút.

„V prvom sete som nerobila skoro žiadne chyby, hrala som agresívne. Potom začala oveľa lepšie podávať. Nevedela som, čo mám s tým robiť. Mala som už také zápasy, keď som vyhrala prvé sety ľahko, ale potom to už išlo ťažšie. Išla som na zápas nabudená, padalo mi to. Potom už rozhodli úplne maličkosti.“

V semifinále v sobotu bude hrať proti Ruske Jakaterine Alexandrovovej. „Semifinále sa budem snažiť si hlavne užiť, aby som sa dala dokopy a bola som pripravená. V piatok ma čaká ešte aj štvorhra,“ dodala.

Šramková vypadla v 2. kole

Ďalšou Slovenkou, ktorá hrala o štvrťfinále bola Rebecca Šramková, ktorá nastúpila na zápas proti Ukrajinke Kalininovej hneď po Kužmovej. Šramková však prehrala 2:6, 4:6. „Tempo hry držala ona, hrala výborne, po celý čas aj takticky. Počas celého zápasu si držala kvalitný servis. Dnes bola lepšia. Bojovala som do poslednej lopty, ale ona to odohrala výborne,“ hovorila Šramková.

Bol to súboj dvoch hráčok miestnej tenisovej medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy, pričom Kalininovú trénuje Slovák Vladimír Pláteník. „Počas zápasu sa snažím na to nemyslieť. Je to konkurencia, ale neriešila som to. Herne sa veľmi nepoznáme, mali sme spolu len dva tréningy,“ dodala Slovenka.

Photos by: 
Milan Hutera, www.empireslovakopen.sk