Na EMPIRE Slovak Open sa chystajú tenistky vo výbornej forme

Na najväčší ženský turnaj na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2016 sa prihlásili hráčky, ktoré v ostatných dňoch a týždňoch podávajú perfektné výkony. Nielen ony, ale aj zástup Sloveniek nebude chýbať na antukovom podujatí v klube TC EMPIRE Trnava s dotáciou 100 000 amerických dolárov, ktoré sa začína 7. a končí 15. mája, keď sa hrá o 11:00 finále dvojhry.

Do Trnavy sa chystá okrem iných aj 19-ročná Američanka Louisa Chiricová, ktorá sa zaskvela na práve prebiehajúcom WTA turnaji Mutua Madrid Open, keď na antuke vyradila v druhom kole 14. nasadenú Srbku Anu Ivanovičovú. Historicky prvá turecká tenistka Cagla Büyükakcayová, ktorá v apríli 2016 vyhrala turnaj WTA vo dvojhre, si tiež zaradila trnavský turnaj ITF do programu. Vo finále v Istanbule zdolala našu minuloročnú víťazku Danku Koviničovú. „EMPIRE Slovak Open 2016 má fantastickú hráčsku účasť. Štyri hráčky z Top 100 rebríčka WTA, takmer celá listina hráčok v hlavnej súťaži je do 150. miesta a skvelá účasť Sloveniek je výnimočnou udalosťou. Preto by som rád všetkých priaznivcov tohto krásneho športu srdečne pozval na svetový tenis do Trnavy,“ povedal riaditeľ podujatia Miroslav Hlavna.

V hlavnej súťaži zatiaľ 3 Slovenky vrátane Rybárikovej

V hlavnom pavúku dvojhry budú hrať minimálne tri Slovenky na základe renkingu – Magdaléna Rybáriková (štvrťfinalistka na marcovom turnaji v Indian Wells), Kristína Kučová (štvrťfinalistka na turnaji WTA v Istanbule) a Jana Čepelová. Ďalšie sa predstavia na základe voľnej karty od organizátorov, ich mená budú známe po štvrtkovej tlačovej konferencii.

Momentálne 123. hráčka sveta Jana Čepelová neváhala s účasťou na ESO 2016 ani minútu, keďže sa jej to hodilo do plánov. „Tohtoročný turnaj som si vybrala, pretože by som sa v Ríme na podujatí WTA nedostala ani do kvalifikácie. EMPIRE Slovak Open je blízko, skoro ako doma. Myslím si, že hráčske obsadenie, ale aj organizácia sú na veľmi dobrej úrovni,“ dodala zverenkyňa Martina Záthureckého, ktorá si vybrala trnavský turnaj už po piaty raz v kariére. Na konte má dve deblové finálové účasti.

V hlavnej singlovej súťaži ESO 2016 sa dovedna predstaví 32 hráčok, v kvalifikácii rovnaký počet. Víťazka si z Trnavy odnesie 15 200 amerických dolárov a 140 bodov do rebríčka WTA, zdolaná finalistka 8108 dolárov a 85 bodov. Vstup pre divákov je voľný počas celého turnaja.

 

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empireslovakopen.sk