Príhovor prezidenta STZ Tibora Macka

Vážení športoví priatelia,

v prekrásnom areáli TC Empire Trnava sa uskutočnia medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien pod názvom Empire Slovak Open s dotáciou 100.000,- USD. Štartová listina účastníčok je prísľubom výborného tenisu, dramatických a zaujímavých bojov. Päť hráčok s TOP 100 a prakticky všetky hráčky v hlavnej súťaži do 150-ho miesta rebríčka WTA ukazuje, že turnaj sa príjemným prostredím i kvalitou usporiadania stal atraktívnym pre mnohé hráčky. 

Uplynulé ročníky boli veľmi úspešné, diváci mohli sledovať viaceré hráčky, ktoré sa po krátkom čase začali výrazne presadzovať aj na turnajoch s podstatne väčšou dotáciou a napredovať v rebríčkoch.Turnaj je skvelou príležitosťou aj pre mladé slovenské reprezentantky súťažiť s kvalitnou konkurenciou. Slovenské juniorky dosiahli v uplynulých rokoch viaceré pozoruhodné výsledky, a tak sa tešíme aj na ich úspechy v profesionálnom tenise, majú na to všetky predpoklady. Práve súboje mladých nastupujúcich hráčok so stabilnými účastníčkami WTA turnajov môžu byť divácky veľmi atraktívne, a dúfam, že pritiahnu do hľadiska fanúšikov tenisu nielen z Trnavy.

Areál TC Empire Trnava sa neustále rozvíja a poskytuje účastníkom súťaží i divákom nebývalý komfort. Rovnako aj aktivity klubu v športovej príprave mládeže i v profesionálnom tenise majú vysokú úroveň. Klub organizuje množstvo podujatí pre všetky vekové kategórie, pôsobí v ňom kvalitný tím trénerov, a tak výborné výsledky sú prirodzeným dôsledkom kvalitnej organizačnej a trénerskej práce. V hodnotení klubov STZ je TC Empire Trnava s výrazným náskokom na 1. mieste, dominuje v juniorských kategóriách a obhajuje prvenstvá aj v Extralige mužov a žien. Prajem klubu, aby v nastúpenej ceste vytrval a žal úspechy aj na medzinárodnej scéne, čo prospeje celému trnavskému i slovenskému tenisu.

Usporiadanie veľkého medzinárodného podujatia je náročná úloha. V krásnom areáli a so skúseným a obetavým tímom sa jej organizátori určite zhostia na výbornú. Patrí im naše poďakovanie rovnako i všetkým sponzorom a podporovateľom podujatia. Prajem organizátorom pekné, slnečné počasie, bezproblémový priebeh majstrovstiev, hráčkam športové šťastie a pohodu na dvorcoch a všetkým divákom hodnotné zážitky z pekného tenisu.    

Tibor Macko

Prezident STZ

Photos by: 
www.stz.sk