Príhovor riaditeľa turnaja Miroslava Hlavnu

Vážení tenisoví priatelia,

veľmi sa tešíme, že spolu s mojimi kolegami v TC EMPIRE môžeme trnavským a slovenským priaznivcom ponúknuť už 8. ročník ženského medzinárodného turnaja EMPIRE Slovak Open 2016.

V uplynulých siedmich ročníkoch turnaj prechádzal svojim poctivým vývojom, kde popri postupnom zvyšovaní dotácie bolo významným krokom predovšetkým  presunutie termínu do atraktívneho obdobia antukovej sezóny. Tohto roku sa termín stáva ešte zaujímavejší. Jeho posun o další týždeň bližšie k vrcholu antukovej sezóny na dvorcoch Roland Garros je pre účastníčky významnou generálkou. Veľmi radi by sme i v budúcnosti  v termínovej listine ITF chceli ponúknuť Trnavu ako metropolu slovenského antukového ženského tenisu. História turnaja a prostredie, v ktorom tento turnaj vyrástol sú veľkým prísľubom, že takáto ambícia je oprávnená.

Turnaj svojim programom, prostredím a sprievodnými podujatiami ponúka okrem atraktívnych tenisových stretnutí i viaceré možnosti ako prežiť príjemný deň v našom areáli. Svoje vyžitie tu nájdu i deti a malí priaznivci tenisu, ktorí môžu spolu so svojimi rodičmi stráviť u nás i chvíle oddychu a zábavy.

Je pre nás veľkým povzbudením, že mnohé hráčky sa do Trnavy veľmi rady vracajú a vyhľadávajú toto prostredie i na svoju prípravu aj mimo termínu nášho turnaja. Našou snahou je i v budúcnosti vytvárať príjemné a žičlivé prostredie, v ktorom nájdu všetko potrebné pre svoj tenisový rast.

Som veľmi rád, že tento ročník je významný svojou mimoriadnou účasťou slovenských hráčok, z ktorých až  šesť nastúpi v hlavnej súťaži. Magdaléna Rybáriková, ktorá je zároveň jednotkou, ďalej Jana Čepelová, Kristína Kučová, Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková a Viktória Kužmová. Je to obrovská motivácia pre našich divákov, aby ich prišli povzbudiť a podporiť priamo do hľadiska.

Význam a sledovanosť turnaja nás zaväzuje k tomu, aby celá organizácia a príprava zabezpečila dôstojnú reprezentáciu slovenského tenisu. EMPIRE Slovak Open 2016 má v tomto roku dotáciu 100 000 USD. Moja obrovská vďaka patrí partnerom, ktorí svojou podporou umožňujú organizovať najväčšie antukové podujatie na Slovensku. Taktiež bez skvelých ľudí, ktorých mám okolo seba v klube TC EMPIRE, by sa tento turnaj nemohol uskutočniť, za čo im ďakujem.

EMPIRE Slovak Open 2016 má fantastickú hráčsku účasť. Štyri hráčky z Top 100 rebríčka WTA, takmer celá listina hráčok v hlavnej súťaži je do 150. miesta a skvelá účasť Sloveniek je výnimočnou udalosťou. Preto by som rád všetkých priaznivcov tohto krásneho športu srdečne pozval na svetový tenis do Trnavy.

Vitajte v areáli TC EMPIRE na turnaji EMPIRE Slovak Open 2016!

Miroslav Hlavna

riaditeľ turnaja Empire Slovak Open 2016

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk