Víťazkou EMPIRE Slovak Open 2017 je Markéta Vondroušová

Najväčší ženský antukový turnaj na Slovensku EMPIRE Slovak Open 2017 sa v nedeľu 21. mája skončil v klube TC EMPIRE Trnava finálovým zápasom dvojhry. V ňom triumfovala mladá, iba 17-ročná česká tenistka Markéta Vondroušová nad 25-ročnou Paraguajčankou Veronicou Cepede Roygovou 7:5, 7:6(3).

Vondroušová, ktorá nedávno zaujala i triumfom na WTA turnaji vo švajčiarskom Bieli, potvrdila aj v Trnave, že má výbornú, životnú formu. „Súperka hrala veľmi dobre, veľa vybehala a vracala naspäť lopty. Potom za stavu 7:5 a 5:3 neurobila takmer žiadnu chybu a zápas išiel do tajbrejku. V závere mi pomohla chybami. Bol to nakoniec ťažký zápas. Som rada, že som to zvládla vo dvoch setoch,“ hodnotila finálový duel česká tenistka.

Počas finále museli obe hráčky bojovať so silnými poryvmi vetra. „Určite bolo náročné vyrovnať sa s vetrom, pri servise je to veľká nevýhoda. Je ťažké si podržať servis. Ale na druhej strane to bolo pre nás obe rovnaké,“ pokračovala Vondroušová, ktorá myslela na to, že sa vďaka titulu dostane do prvej svetovej stovky ženského rebríčka WTA vo dvojhre. „Určite som na to myslela. Ale snažila som sa o tom až toľko nepremýšľať, pretože by som si na seba vyvíjala veľký tlak. Hrala som svoju hru,“ vysvetlila.

Vondroušová je štvrtou českou víťazkou trnavského turnaja po Sandre Záhlavovej, Barbore Strýcovej a Kateřine Siniakovej. „Turnaj v Trnave mám rada, hrám tu už tretí rok. Celkovo sa mi tu páči, vyhovuje mi hotel hneď pri kurtoch. Je to super,“ objasnila mladá tenistka, ktorá si musí teraz zvykať na zvýšený záujem o ňu. „Bolo toho teraz na mňa veľa, hrala som aj Fed Cup, takže je to ťažké. Ale musím sa sústrediť na seba a bude sa to dať zvládnuť,“ dodala.

EMPIRE Slovak Open 2017 F, ceremony, Marketa VONDROUSOVA (CZE) - ROYG (PAR) 7-5 7-6(3)

EMPIRE Slovak Open 2017: Rozhovor s víťazkou turnaja Markétou Vondroušovou z Česka

EMPIRE Slovak Open 2017: Interview, runner-up Veronica CEPEDE ROYG (PAR)

Photos by: 
Ivan Kopčáni, www.empireslovakopen.sk