EMPIRE Slovak Open 2017 sa bude konať od 13. do 21. mája

Májový turnaj EMPIRE Slovak Open bude v sezóne 2017 na Slovensku opäť najväčším ženským tenisovým podujatím. Od sezóny 2013 má štatút medzinárodných majstrovstviev SR žien v tenise. Hrá sa v trnavskom klube TC EMPIRE na Hajdóczyho ulici 11 a v tomto roku sa bude konať po deviatykrát.

Podujatie prinieslo počas predchádzajúcich ôsmich ročníkov špičkové výkony mnohých hráčok z prvej dvestovky rebríčka WTA, čím si získalo stabilné miesto nielen na slovenskej,  ale aj svetovej scéne. Svojou navýšenou dotáciou od roku 2015 na 100 000 USD patrí celosvetovo medzi najväčšie a najkvalitnejšie obsadené turnaje kategórie ITF.
Svoje majstrovstvo na antukových dvorcoch nášho areálu v minulosti predviedli také špičkové hráčky ako sestry Karolína a Kristýna Plíškové, Magdaléna Rybáriková, Anna Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Daria Kasatkinová, Barbora Strýcová, Simona Halepová, Klára Koukalová, Janette Husárová, Cagla Büyükakcayová, Urszula Radwanská, Lesia Curenková, Yvonne Meusburgerová, Yanina Wickmayerová, Sandra Záhlavová, Anastasija Sevastovová, Michaella Krajiceková, Šhahar Peerová, Karin Knappová, Lucie Hradecká, Júlia Glušková, Tereza Smitková, Denisa Allertová, Jovana Jakšičová, Danka Koviničová či minuloročná víťazka Kateřina Siniaková.
Popri zvučných menách dostávajú každoročne príležitosť aj najväčšie mladé talenty tohto športu zo Slovenska. EMPIRE Slovak Open si získal srdcia nielen hráčok, ale aj všetkých priaznivcov, ktorí počas celého turnaja vytvárajú vynikajúcu atmosféru. Vstup na podujatie je voľný!
Singlovú súťaž na minuloročnom EMPIRE Slovak Open ovládla Češka Kateřina Siniaková, ktorá po dramatickom finálovom vývoji zdolala Lotyšku Anastasiju Sevastovovú 7:6(4), 5:7, 6:0. Aj slovenská hráčka sa nakoniec tešila z titulu na EMPIRE Slovak Open 2016, podarilo sa to Tereze Mihalíkovej, ktorá spolu s Ruskou Annou Kalinskou vyhrala vo finále štvorhry 6:1, 7:6(4) nad dvojicou Sevastovová/Rodinová.

VIAC INFO O ROČNÍKU 2016

Photos by: 
Milan Hutera, Tennis Arena