Siniaková a Sevastovová v nedeľňajšom finále o 11:00, Šramková bez postupu

Prvou singlovou finalistkou turnaja EMPIRE Slovak Open 2016 sa stala tretia nasadená Lotyška Anastasija Sevastovová, ktorá zdolala na centrálnom dvorci TC EMPIRE Trnava v sobotu domácu hráčku Rebeccu Šramkovú za 58 minút 6:1, 6:3. Druhou postupujúcou je Češka Kateřina Siniaková.

Sevastovová sa dostala do finále trnavského ženského podujatia po štyroch rokoch, keď tu triumfovala v sezóne 2012. Teraz v semifinále vyradila domáce prekvapenie a držiteľku voľnej karty Šramkovú. „Dnes som po včerajšku úplne unavená a vôbec som to nezvládla ani po jednej stránke. Bola som nervózna aj z toho, proti komu nastupujem. Rozhodli jej väčšie skúsenosti,“ uviedla po semifinále Šramková.  

Šramková postupne vyradila v Trnave Češku Krejčíkovú, potom Slovenku Čepelovú a Kužmovú. Za účasť medzi najlepšou štvoricou má istých 50 bodov do rebríčka WTA. „Žreb mi prial, budúci týždeň budem okolo 250. miesta. Chcela by som sa dostať do kvalifikácie Wimbledonu. Ešte mi ostáva odohrať jeden turnaj. Uvidíme, ako na ňom zahrám. Som rada, že mám 50 bodov. Do konca roka chcem byť okolo 150. priečky, aby som mohla hrať v budúcej sezóne pravidelne grandslamové podujatia,“ dodala Šramková.

Druhé semifinále dvojhry medzi Češkou Kateřinou Siniakovou a Kazaškou Zarinou Diyasovou sa hralo po dueli Šramkovej, uspela prvá menovaná po výhre 6:3, 0:6, 6:4. Siniakovej zápas bol tuhý boj, v treťom sete vyhrávala už 3:1, potom prehrávala 3:4, keď v tom momente prerušil zápas dážď. „To mi možno trochu pomohlo, mohla som sa vydýchať. Som rada, že som to otočila. Súperka skvelo mení smer úderov aj z nepríjemných lôpt, snažila som sa byť ja tá prvá, ktorá ju rozbehá. Čím rýchlejšie hráte, ona to tým rýchlejšie vracia späť. Naposledy na turnaji v Číne som s ňou vyhrala, mala som teda teraz viac sabavedomia,“ opisovala Siniaková, pre ktorú je finále hrateľné. „Zajtra sa pokúsim urobiť maximum pre víťazstvo. Sevastovovú poznám, vídavame sa na okruhu. Ešte som s ňou nehrala, ale je to hrateľná súperka,“ uzavrela Siniaková.

Finále dvojhry sa hrá v nedeľu 15. mája od 11:00, po nej nasleduje finále debla.

EMPIRE Slovak Open 2016: SF, Anastasija Sevastova (LAT) - Rebecca Sramkova (SVK) 6-1, 6-3

Photos by: 
František Uhrovič, www.empireslovakopen.sk