Vondroušová vo štvrťfinále, Kužmová vypadla

Iba 17-ročná česká reprezentantka Markéta Vondroušová je už vo štvrťfinále EMPIRE Slovak Open 2017. Na stotisícovom antukovom podujatí v Trnave si poradila s Belgičankou van Uytvanckovou 6:4, 6:3. Uspela aj členka domácej medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy Ons Jabeurová, ktorá vyradila kvalifikantku Antoniu Lottnerovú 7:6(4), 6:3. Slovenka Kužmová nestačila v 2. kole na Britku Watsonovú.

Vondroušová v úvodom kole turnaja hladko zdolala Slovenku Terezu Mihalíkovú, teraz vyradila o 6 rokov staršiu Belgičanku Alison van Uytvanckovú. „Vedela som, že hrá nepríjemne, používa čopy, dobre podáva. Snažila som sa ju udržať v hre, aby viac kazila. V druhom sete mala už 3:0, nekazila skoro ani loptu, bolo to celkom ťažké. No ja som odohrala dobrý zápas a dobre som podávala, čo mi pomohlo. Na nedávnych turnajoch, na ktorých sa mi darilo, som nemala čo stratiť, hrala som pokojne a uvoľnene. Teraz som už nasadená, ale aj tak sa snažím hrať svoju hru. Antuka mi sedí, vyrastala som na nej, patrí k mojim najobľúbenejším povrchom,“ hovorila Markéta Vondroušová, ktorá vo štvrťfinále nastúpi proti prvej nasadenej Yanine Wickmayer. Po trnavskom turnaji hrá v kvalifikácii grandslamového Roland Garros.

Ons Jabeurová: V Trnave mám druhý domov

Členka EMPIRE Tennis Academy Ons Jabeurová si poradila v úvodnom kole s Nemkou Lottnerovou 7:6(4), 6:3. „Na začiatku to bolo ťažké, prvé zápasy na turnajoch bývajú také. Už hrala v kvalifikácii, takže sa lepšie prispôsobila miestnym podmienkam. Snažila som sa hrať moju hru, v úvode to bolo ťažké. V druhom sete som ju brekla raz a bolo to veľmi napäté a tesné. Dúfam, že ďalej už budem hrať lepšie, nie ako dnes,“ pousmiala sa Tunisanka, ktoré je v Trnave dlhodobo.

„Pre mňa je to tu ako druhý domov. Poznám veľa ľudí, či už v akadémiii alebo v hoteli. Je pre mňa poctou tu byť. Najprv som prišla len na pár týždňov , ale veľmi som si to obľúbila, páčilo sa mi zázemie. Ľudia sú tu skvelí a navyše som poznala už predtým trénera Vladimíra Pláteníka, ktorý tu spôsobí. Takisto rada spolupracujem s kondičným trénerom Marošom Molnárom, ktorý je síce trochu uletený, ale práca s ním stojí za to. Na Slovensku som veľmi šťastná,“ prezrádza s úsmevom Jabeurová, ktorú v akadémie vedie Mislav Hizak z Chorvátska.

V ďalšom kole nastúpi proti tretej nasadenej Ruske Jekaterine Alexandrovej. „Hrám s ňou tretíkrát v tomto roku, jeden zápas vyhrala ona, jeden ja, obidva boli v Číne. Určite to bude zaujímavé.“ Zaujímavosťou je fakt, že hoci víťazka juniorskej dvojhry z Roland Garros 2011, je v rebríčku WTA 108. mieste, na Facebooku má už vyše pol milióna fanúšikov.

„Tunisko je malá krajina, ale keď existuje niekto, kto športuje, ľudia ho podporujú. Mňa najmä od juniorského Roland Garros 2011. Cestujem po svete, pribúdajú aj ďalší, dúfam, že prídu aj teraz na Roland Garros. Ak nie, budem veľmi sklamaná,“ pousmiala sa Jabeurová.

Kužmová vypadla s Watsonovou

Viktória Kužmová prehrala v druhom kole s Britkou Heather Watsonovou 6:4, 5:7, 3:6. Slovensko tak stratilo poslednú zástupkyňu vo dvojhre v hlavnej súťaži. Slovenka viedla v zápase už 6:4, 4:2, ale napokon to nestačilo. „Celkovo som hrala dobre, myslím si, že som na ňu aj mala. Mrzí ma najmä záver druhého setu, keď som mala možnosť to ukončiť a nevyužila som ju. Myslím si, že súperka v treťom sete začala robiť menej chýb. Mne pribudli a ona zahrala lepšie. Hrala som dnes trochu uvoľnenejšie ako v predošlom zápase, ale nevyšlo to,“ komentovala Kužmová svoj výkon.

Najbližšie Košičanka nastúpi v kvalifikácii Roland Garros a má aj jasnú predstavu o renkingu. Momentálne je 172. v rebríčku WTA vo dvojhre. „Chcem sa priblížiť k prvej stovke, aby som hrala na väčších turnajoch,“ dodala.

EMPIRE Slovak Open 2017: 1R, interview, Kurumi NARA (JPN) - Vivien JUHASZOVA (SVK) 6-1 6-0

EMPIRE Slovak Open 2017 1R, interview, Marketa VONDROUSOVA (CZE) - Alison van UYTVANCK (BEL) 6-4 6-3

EMPIRE Slovak Open 2017 1R, interview, Veronica CEPEDE ROYG (PAR) - KAMENSKAYA (RUS) 6-2 6-4

EMPIRE Slovak Open 2017 1R, interview, Ons JABEUR (TUN) - Antonia LOTTNER (GER) 7-6(4) 6-3

EMPIRE Slovak Open 2017: 2R, interview, Heather WATSON (GBR) - Viktoria KUZMOVA (SVK) 4-6 7-5 6-3

EMPIRE Slovak Open 2017 2R, interview, Yanina WICKMAYER (BEL) - Tamara KORPATSCH (GER) 6-4 3-6 6-1

Photos by: 
web