Vo štvrťfinále je Šramková, v piatok vyzve Kužmovú alebo Vondroušovú

Daždivé štvrtkové počasie umožnilo odohrať iba dva zápasy dvojhry na najväčšom ženskom slovenskom turnaji EMPIRE Slovak Open 2016. Na centrálnom dvorci sa z úspechu v 2. kole tešila Rebecca Šramková, ktorá zdolala Janu Čepelovú 7:5, 4:6, 6:3 a postúpila do štvrťfinále. To je na programe v piatok 13. mája v klube TC EMPIRE Trnava na Hajdóczyho ulici.

Šramková pri hodnotení úvodu duelu druhého kola poznamenala, že sa potrebovala dostať do tempa, ktoré je potrebné na väčších turnajoch. „Ona bola favoritka, začala dobre. Postupne som si na to zvykla a obrátila som vývoj v prvom sete, začala som dobre servovať. V druhom sete som bola veľmi nervózna, pár lôpt som na tom šmykľavom kurte nestihla ani zahrať. V treťom som získala rýchlo brejk, zahrala som ho s pokojom,“ hovorila Šramková, ktorá si verila. „Verila som si v podstate v celom zápase. Hrali sme spolu aj na pár tréningoch, vyhrala som i sparingy. Bola som sebavedomá.“
Taktiku na súperku Šramková neprezradila, ale uviedla, že pre ňu to ani tak nebolo slovenské derby. „Išlo najmä o súboj medzi klubmi, ak sa to dá tak povedať – medzi NTC a TC EMPIRE Trnava. To bolo asi hlavné,“ komentovala hráčka, ktorá je na hosťovaní v trnavskom klube a získala s ním extraligový titul. Je členkou miestnej EMPIRE Tennis Academy. Čepelová má trénerské zázemie v Národnom tenisovom centre.
Šramková sa teší, že sa vďaka účasti vo štvrťfinále a zisku 25 bodov opäť dostane vyššie v rebríčku WTA. Teraz je na 304. mieste. „Budem mať aj svoje kariérne maximum. Zatiaľ to moje plány nemení, po EMPIRE Slovak Open pôjdem na dva turnaje ITF v Taliansku.“ Vo štvrťfinále vyzve Šramková  v piatok poobede jednu z dvojice Viktória Kužmová - Markéta Vondroušová, ktorých zápas sa hrá ako prvý na centrálnom dvorci v piatok 13. mája od 11:00. Potom je na programe na hlavnom kurte čisto český duel Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková.

Druhý štvrtkový zápas medzi Holanďankou Rusovou a Kazaškou Diyasovou sa hral na kurte číslo trinásť, zvíťazila druhá menovaná 6:2, 6:3. Tá si zmeria sily s víťazkou prvého piatkového duelu na kurte 13 medzi Poľkami Linetteovou a Kaniovou. Po zápase Poliek sa hrá zápas medzi Lotyškou Sevastovoou a Japonkou Egučiovou.