Wickmayerová postupuje, pridala sa aj Viktória Kužmová

Nasadená turnajová jednotka EMPIRE Slovak Open 2017 Yanina Wickmayerová z Belgicka postúpila v utorok do druhého kola antukového podujatia v Trnave. Nedarilo sa Slovenke Rebecce Šramkovej, obhajkyni minuloročného semifinále dvojhry, ktorá prehrala už v úvodnom dueli, podobne ako Anna Karolína Schmiedlová. Ďalšia domáca zástupkyňa Viktória Kužmová uspela v 1. kole.

Yanina Wickmayerová sa v dueli prvého kola síce natrápila s mladou, iba 17-ročnou juniorkou, ale  napokon nad Češkou Monikou Kilnarovou vyhrala 6:4, 7:5. „V poslednej dobe som nehrala veľa zápasov, takže bolo ťažké sa dostať do rytmu. No trénovala som dosť, cítim sa dobre, ale hrať zápasy a aj ich vyhrávať, je iná vec. Celkove som sa dnes necítila dobre, ale vyhrala som a to je v tejto chvíli pre mňa najdôležitejšie. Je ťažké hrať proti takýmto hráčkam, keďže ich nepoznáte a nemajú čo stratiť, to je v tom najnebezpečnejšie. Sú ešte mladé, príliš veľa nepremýšľajú. Iba do toho idú koľko to dá, aj preto nie je ľahké proti nim hrať. O to viac som rada, že som vyhrala,“ povedala pre www.empireslovakopen.sk Wickmayerová, ktorá hrala prvý raz v Trnave v sezóne 2015. Vtedy prehrala v druhom kole.  
„Cítim sa tu dobre, je to celkove pekné miesto na tréning aj na turnaje. Som naozaj šťastná, že som postúpila ďalej a budem tu hrať ďalší zápas,“ dodala Belgičanka, ktorú ďalej čaká Nemka Tamara Korpatschová.
Slovenka Rebecca Šramková prehrala s Paraguajčankou Veronicou Cepede Roygovou 2:6, 4:6 v druhom zápase na centrálnom kurte. Neobháji tak účasť v minuloročnom semifinále trnavského turnaja.
Z postupu do druhého kola sa tešila aj Ruska Jevgenija Rodinová, ktorá si poradila so Srbkou Kruničovou 6:2, 6:1. V Trnave ide o jej najväčší úspech v singli, keďže v sezónach 2014, 2015 a 2016 vždy vypadla v úvodnom kole. Bola však v dvoch deblových finále (2014, 2016).

Kužmová ide ďalej po dráme

Ďalšej domácej tenistke sa už darilo lepšie, aj keď postúpila až po tuhom boji. Viktória Kužmová, držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže, zdolala Američanku Asiu Muhammadovú 6:3, 3:6, 7:6(2). „Som rada, že som zvládla najmä ten záver, lebo bol napínavý a rozhodli úplné maličkosti. Po nepremenenom mečbale som bola trochu nervózna, ale snažila som sa na to nemyslieť. Už som nad ňou v minulosti vyhrala, ale to bolo na harde. Bolo to iné a navyše som mala dosť dobrú šnúru víťazstiev. Verila som si pri každom údere. Atmosféra na dvorci bola super, ľudia mi tlieskali, povzbudzovali ma, som rada, že som to nakoniec vyhrala,“ hovorila Kužmová, ktorú čaká v druhom kole Britka Heather Watsonová, bývalá 38. hráčka rebríčka WTA.

„Chcem podať čo najlepší výkon. Predsa len, bola to hráčka, ktorá bola vysoko v rebríčku. Budem sa snažiť zregenerovať po dlhom a ťažkom zápase, aby som bola pripravená. V Trnave sa mi hrá dobre, sú tu super kurty. Tlak z obhajoby minuloročného štvrťfinále necítim, lebo som si na predošlých turnajoch uhrala body do rebríčka,“ dodala.

Ďalšia Košičanka Anna Karolína Schmiedlová nestačila v záverečnom zápase dňa na Rusku Jekaterinu Alexandrovovú a prehrala v prvom kole 3:6, 6:2, 2:6.

EMPIRE Slovak Open 2017: 1R, Evgeniya RODINA (RUS) - Aleksandra KRUNIC (SRB) 6-2 6-1

EMPIRE Slovak Open 2017 1R, interview, Viktoria KUZMOVA (SVK) - Asia MUHAMMAD (USA) 6-3 3-6 7-6(2)

Photos by: 
www.empireslovakopen.sk